Sahte Instagram Takipçisi Satın Almanın Gerçek Etkileri

Sahte Instagram Takipçisi Satın Almanın Gerçek Etkileri

Sahte takipçilerin başarıya giden ucuz ve hızlı yolunuz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün.

Yüz binlerce sosyal takipçiye sahip olmanın cazibesinin gerçek olduğunu biliyoruz. Bunu bir gecede ünlü olmadan bir anda başarabileceğinizi de biliyoruz. Ancak takipçi satın almak yalnızca hesabınıza değil, içerik oluşturucu olarak itibarınıza da zarar verir.

Bazı içerik oluşturucular, ne kadar çok takipçiniz olursa, o kadar çok marka işbirliğini güvence altına alacağınıza inanır. Ancak bugün durum böyle değil. Markalar artık sadece takipçilerinize bakmıyor. Bunun yerine, etkileşim oranı yüksek ve yerel takipçileriyle güçlü bir bağlantısı olan içerik oluşturucuları arama eğilimindedirler. Sahte takipçilerin size yardımcı olamayacağı bir şey.

Sahte Instagram takipçileri satın almanın gerçek etkisini ve hesabınızı nasıl daha özgün ve sürdürülebilir bir şekilde büyütebileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.

Ucuz heyecanlar

Sahte takipçi satın almanın maliyeti şaşırtıcı derecede ucuzdur. Ayrıca çok erişilebilir ve satın almaları kolaydır. Ayrıca, artan takipçilerin miktarı, her içerik oluşturucunun istediği gibi, size bir güvenilirlik ve değer duygusu verecektir.

Sahte takipçiler, içeriğinizle ilgilenmez ve onları değersiz hale getirir. Botlar gönderilerinizi beğenmez, yorum yapmaz, kaydetmez veya paylaşmaz. Orada öylece oturacaklar ve katılım oranınızı aşağı çekecekler. Ayrıca, markaların içerik oluşturucularla işbirliği yaparken aradığı diğer metrikler, erişiminize veya gösterimlerinize yardımcı olmaz.

Bu, marka işbirliklerini güvence altına alma şansınızı engeller, bir sosyal medya yaratıcısı olma şansınızı mahveder ve gerçek takipçilerinizin güvenini kaybetmesine neden olarak potansiyel olarak gerçek takipçilerin kaybına neden olur.

Riskler ve ödül yok

Sahte takipçi satın almanın getirdiği ana risklerden biri Instagram moderatörlerini tetiklemek ve hesabınızın askıya alınmasıdır. Takipçi satın almak Instagram’ın Topluluk Kurallarını ihlal eder ve geçmişte uygulama tüm beğenileri, yorumları ve takipçileri üçüncü taraf uygulamalardan silinir ve kaldırılır.

Diğer bir risk ise Instagram takipçi satın aldığınızda herhangi bir güvenlik garantinizin olmamasıdır. Bu botları satın aldığınız şirket, muhtemelen sitelerini düzenlemeyecek veya sorularınızı veya endişelerinizi yanıtlamak için orada bulunmayacaktır. Ya da daha kötüsü, şirket Instagram hesabınıza erişebilir ve bu da onu riske atabilir.

Takipçileriniz ve potansiyel işbirlikçileriniz takipçilerinizi satın aldığınızı öğrendiğinde (ki sonunda alacaklar), tüm güvenini kaybedersiniz ve insanlar “sahte bir etkileyiciyi” takip etmek veya izleyicileri gerçek olmayan bir içerik oluşturucuyla işbirliği yapmak istemez.

Tabii ki az sayıda sahte takipçi etiketi, Instagram takipçisi olmanın can sıkıcı (ama kaçınılmaz) gerçeğidir. Amaç her zaman bot sayınızı düşük ve etkileşim oranınızı yüksek tutmaktır.

Gerçek Instagram takipçileri nasıl kazanılır

Şimdi sizi sahte takipçilere karşı uyardık, gerçek Instagram takipçilerini nasıl kazanacağınızı bilmek isteyeceksiniz. Her içerik oluşturucu Instagram’ını olumlu ve sürdürülebilir bir şekilde büyütmelidir. Gerçek, özgün bir izleyici kitlesi kazandığınızda sıkı çalışmanızın karşılığını görebileceğiniz için içerik oluşturucu olma yolculuğunu heyecanlı hale getirir.

Neyse ki, aşağıdakileri organik olarak büyütmenin birçok yolu var:

Hesabınızı herkese açık hale getirin. Kulağa açık geliyor, ama bu önemli. İçeriğinizin potansiyel olarak Keşfetme Sayfasına girmesine olanak tanır, takipçi sayınızı artırmanın kesin bir yolu ve potansiyel takipçilere bir önizleme sağlar.

Benzer hesaplarla etkileşim kurun. Benzer fikirlere sahip içerik oluşturucularla etkileşim kurmak, onların radarına girme ve sizi takip etmeye teşvik etme şeklinizdir. İçeriklerini beğenin, anlamlı yorumlar bırakın, çalışmalarını kaydedin, paylaşın ve onları takip edin.

Yüksek kaliteli içerik oluşturun. Kullanıcılar profilinizle karşılaştığında, onlara yüksek kaliteli içeriğinizle kalmaları için bir neden verin. Hangi gönderilerin en iyi performansı gösterdiğini ve hedef kitlenizde yankı uyandırdığını nasıl anlarsınız? Bu gönderi içgörülerini keşfetmek için analizlerinizi kullanın.

Instagram’ın her santimini kullanın. Instagram, platformdaki en başarılı içerik oluşturucuların mevcut tüm farklı özellikleri kullananlar olduğunu onayladı. Buna akış içi gönderiler, hikayeler, IGTV, Canlı yayın ve Reels dahildir.

İlgili hashtag’leri kullanın. Erişiminizi artırmak ve yeni kullanıcıların hesabınızı bulmasını sağlamak için içeriğinizle alakalı belirli hashtag’leri kullanın. Bu hashtag’leri kullanmadan önce araştırın ve hashtag’lerinizden kaç kullanıcının geçtiğini öğrenmek için gönderinizin analizlerini kontrol edin. Bu, ne kadar etkili olduklarını gösterecektir.

Sayfanızın takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olacak daha fazla ipucuna mı ihtiyacınız var? İşte yedi tavsiyemiz için tıklayın.

106 Görüntülenme

Yorum Yap