5 Basit Adımda Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Yapılır?

5 Basit Adımda Küçük İşletme Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Bir web sitesine sahip olmamanız, potansiyel müşterilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Web sitelerinin çok karmaşık veya çok pahalı olmasının bahanesi artık geçerli değil.

Küçük işletme web sitenizi zaman kaybetmeden yayınlamak için bu kılavuzdaki 5 basit adımı izleyin:

1. Adım: Küçük İşletme Web Sitesinin Alan Adını Seçin ve Kaydettirin

İlk adım, web sitenize hangi ad vereceğinize karar vermektir – örneğin, www.benimisletmem.com

Önce ilk şeyler, işletme adınızın kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmek ve görmek isteyeceksiniz. Bunu bulmak için, Bluehost gibi servis sağlayıcı tarafından desteklenen aşağıdaki alan adı arama aracına girin . Doğrudan kayıt sayfasına yönlendirilirseniz, alan adının kayıt için uygun olmadığını belirten bir ileti görürseniz, adınızın uygun olduğu anlamına gelir. Bu durumda işletme adınızı ayarlamanız gerekir.

İşletme adınızın .COM sürümü mevcutsa, bunu web siteniz için kullanmayı düşünün. Aksi takdirde, .NET veya .INFO gibi alternatif bir sonek için yerleşmeden önce farklı ifadeler deneyin. Tüketiciler, web adresini girerken .COM’u ezici bir şekilde kullanırlar. Bu yüzden, .NET web sitenizi tanıtırsanız bile, .COM sürümünde yazan müşterileri kaybedebilirsiniz.

İş Sitesi Alan Adlarını Bulma İpuçları

İşletme adınız alındıysa, alternatif adları aradığınızda aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu:

Alan adları, Google gibi arama motorları için önemlidir. İşletmenizi ararken kullanıcıların kullanabileceği kelimeleri dahil etmeyi düşünün. “ProStar Lawncare” muhtemelen “ProStar USA” dan daha iyi.
Alan adları telaffuz ve hatırlamak kolay olmalıdır. İsminizi olabildiğince kısa tutun ve noktalama işaretleri gibi noktalama işaretlerinden kaçının. Basit bir kural olarak, birisinin yüksek sesle konuşulduğunu duyduğunda alan adınızı bulabildiğinden emin olun.
Benzersiz bir URL bulmak için konum kullanın. Diğer tüm seçenekler alındıysa, şehir / alan adınızı etki alanına ekleyin.

2. Adım: Hangi Platform ve Ev Sahibi’nin Sizin İçin Uygun Olduğunu Seçme

Bir alan seçtikten sonra, bir sonraki adım web sitenizi nerede barındıracağınıza karar vermektir . Bir ev sahibi, web sitenizi gerçekten depolayan ve ziyaretçilere ileten hizmettir. Deneyimlerimizde, en iyi iki ana platform Bluehost ve Weebly’dir.

Bluehost , en çok yönlü barındırma seçeneği ve en yüksek değeri sunan biridir. Alanınızı kaydedebilir, web sitenizi barındırabilir ve aylık 2,95 ABD doları karşılığında iş e-posta adresi alabilirsiniz. Bluehost’un hosting planlarını kontrol etmek için buraya tıklayın .

Weebly biraz daha kullanıcı dostu ve daha kişiselleştirilmiş müşteri desteği sunuyor. Bu, sadece basit bir bilgi web sitesine ihtiyaç duyan daha az teknoloji meraklısı kullanıcılar için daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, tradeoff daha yüksek bir fiyat etiketi olan 12 $ / ay ve bu bir alan veya e-posta hesabı içermiyor.

Şimdi bu seçeneklerin her birini daha ayrıntılı olarak inceleyelim:

Seçenek 1: Bluehost kullanarak bir WordPress Web Sitesi oluşturun (2.95 $ / ay)
Biraz daha teknolojik anlamda bilginiz varsa ve sınırsız özelliklere ve işlevselliklere erişmek istiyorsanız, WordPress gitmenin yoludur. Bluehost, sadece 2,95 $ / ay için uygun hosting planları ve ücretsiz bir WordPress sitesi (bir alan adı ve iş e-posta hesabı dahil) sunar.

Ayrıca bir WordPress sitesinin nasıl kurulacağını da öğrenebilirsiniz .

WordPress ile Başlarken

Sadece akılda tutun: WordPress bir ara web sitesi oluşturucusudur. Kendi başına programlama bilgisine ihtiyacınız olmayacak, ancak arka uç menüsüyle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekecek. Web sitesini sadece öğeleri sürükleyip bırakarak düzenlemenize izin veren Weebly’nin aksine , WordPress daha geleneksel bir düzenleme menüsüne sahiptir.

Bununla birlikte, birkaç kılavuz yazdık ve Bluehost’u kullanarak baştan sona bir WordPress web sitesinin nasıl oluşturulacağını açıklayan bir video kaydettik . Kılavuzlarımızdan birini takip edip aynı temayı kullanırsanız, işin çoğunu bir saatten daha kısa bir sürede yapmanız gerekir.

Aşağıdaki WordPress kılavuzlarımıza göz atın. Bunların her biri için, sadece 2.95 $ / ay karşılığında bir WordPress web sitesi, alan adı ve iş e-postası veren Bluehost’u kullanıyoruz :

  • Bir İş Sitesi Yaratın (İş Şablonu ile)
  • Bir Restoran Sitesi Yaratın (Restoran şablonuyla)
  • Salon Web Sitesi Oluşturma (Salon şablonu ile)
  • Seçenek 2: Weebly gibi bir Web Sitesi Oluşturucusu kullanın (12 $ / ay)
  • Zamanında kısa olan küçük işletme sahipleri için, teknolojik olarak daha az gelişmiş, ancak biraz daha fazla ödemeye hazırız, Weebly’yi kullanmanızı öneririz . Weebly, bir site tasarlamayı hiç olmadığı kadar kolay hale getirmek için sürükle ve bırak arayüzlerini kullanan web sitesi oluşturucuları adı verilen yeni bir araç sınıfının bir parçasıdır

Weebly ile, bir şablon seçerek başlarsınız, sonra kendi sayfalarınız, metinleriniz, resimleriniz vb. İle kişiselleştirin.

Düzenleme süreci çok sezgisel. Microsoft Word veya PowerPoint kullanmışsanız, aracı kolayca kavrayacaksınız. Öğeleri kenar çubuğundan sürükleyerek ekleyin. Bir köşeden sürükleyerek boyutu ayarlayın ve metin kutusuna çift tıklayarak metni değiştirin.

Web sitenize etkileşimli özellikler eklemek de çok kolay. Çoğu web sitesi üreticisi, Google Haritalar, YouTube / Vimeo yerleştirmeleri, web formları ve daha fazlası için bir tıkla ve ekle seçeneğine sahip olacak. Bu, müşterilerinizin web sitenizde daha fazla zaman geçirip daha fazla zaman geçirmesini sağlar.

Sen nasıl okuyabilir Weebly kıyasla durumunu Wix ve WordPress içinde bizim web sitesi oluşturucu alıcının rehber , veya devam edip bizim check out Weebly kullanarak bir web sitesi oluşturmak için nasıl adım adım yönergeler .

Weebly’nin Yanında Bir Web Sitesi Oluşturucusu Ne Zaman Kullanılır – E-ticaret Sitesi (15 $ / ay)
Bir ya da iki ürün satıyorsanız, Weebly bunun üstesinden gelme kapasitesine sahiptir. Ancak, web sitenizin ana amacı ürün satmaksa, çevrimiçi bir mağaza oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir web sitesi kurucusu seçmek isteyebilirsiniz. Volusion , çevrimiçi mağazanızı oluşturmanıza ve yönetmenize, ürünlerinizi satmanıza ve işletmenizi pazarlamanıza yardımcı olan bir all-in-one e-ticaret yazılımıdır. Fiyatlandırma, Weebly’nin e-ticaret planına ayda 15 dolar ile karşılaştırılabilir ve 14 gün boyunca ücretsiz olarak kredi kartına ihtiyaç duymadan deneyebilirsiniz .

3. Adım: Web Sitesi İçeriğinizi Anahat

Artık hangi platformu kullanacağınızı biliyorsunuz, web sitenizin ne söyleyeceğine karar verme zamanı. Web sitenizde ne söyleyeceğinizi anlamak zor olabilir ve işletme sahiplerinin bir tanesini oluşturmasının temel nedenlerinden biri.

İyi haber, hiç de fazla söylemek zorunda değilsin. İş siteleri basit olduklarında, en az metinle ve her sayfada yalnızca tek bir “seçenek” özelliği sunarak çalışırlar – yani başvuru formu veya “bize ulaşın” düğmesi.

İş siteleri ayrıca bu 4 temel sayfayı kullanarak standart bir formatı takip etme eğilimindedir. Listede ilerlerken, henüz her sayfayı biçimlendirmek için endişelenmeyin. Yalnızca içereceğiniz metin, resim ve içeriği düşünün:

  • Ana Sayfa: Ana sayfada, işletmenizin adını, bulunduğunuz yeri ve basitleştirilmiş bir adımı belirtmeniz gerekir. Bu, sizi benzersiz kılan ve / veya müşterilerin işinizi neden seçmesi gerektiği konusunda birkaç satır içerir.
  • Ürünler ve Hizmetler: Sattığınız veya sunduğunuz hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir sayfa. Ürün veya hizmetleri detaylandırdığınız sayfada, sunduğunuz her türü açıklayan ve fiyatlandırmayı veren bir ila beş cümle ayırın.
  • Hakkımızda: Şirket geçmişinizi sağlayın ve Better Business Bureau’nun bir parçası olmak gibi kurumsal üyelikleri listeleyin. Ayrıca, şirketinizin daha güvenilir ve güvenilir görünmesine yardımcı olan müşteri referanslarını da ekleyin.
  • Bize ulaşın: Adres, e-posta, telefon numarası, iş için açık olduğunuz saatler ve Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarına bağlantılar bu sayfada görünmelidir. Ayrıca , bulunduğunuz yer için bir Google haritası yerleştirmeli ve eğer varsa, oraya varmanın farklı yollarını (örneğin metro, tren, araba vb.) Dahil etmelisiniz .

Mobil Web Siteleri için Özel Araçlar

Bugünlerde, müşterilerin yarısından fazlası bilgisayar yerine akıllı telefonlarına göz atıyor. Küçük bir işletme sahibi olarak, mobil cihazlara uygun bir web sitesine sahip olmak zorunludur.

İyi haber, Weebly de dahil olmak üzere en iyi web geliştiricileri, sizin için otomatik olarak mobil cihazlar için optimize edilmiş web siteleri oluşturuyor. “Duyarlı” temalar olarak bilinen bu web siteleri, göz attığınız cihazın türünü algılayabilir ve içeriği size en uygun deneyimi sunmak için otomatik olarak değiştirebilir. WordPress ayrıca, birden fazla yanıt veren temaya sahiptir.

Bununla birlikte, web siteniz yanıt vermiş olsa bile, mobil siteniz için bazı ek ayarlamalar yapmak genellikle iyi bir fikirdir. Genel olarak, aşırı detayları kaldırmak istersiniz. Mobil web siteniz tamamen harekete geçirici mesajınıza odaklanmalıdır. Bu, kullanıcıların işletmenizi aramasını, bir iletişim formu doldurmasını, bir posta listesine katılmasını veya çevrimiçi bir sipariş vermesini sağlayıp sağlamadığı.

Tıkla ve ara düğmeleri, özellikle mobil ziyaretçilerin işletmenizi aramasını istiyorsanız yararlı olur. Bu, bir cep telefonundan tıklandığında, işletmenizin telefon numarasını otomatik olarak ziyaretçinin telefon defterine yerleştiren bir düğmedir . Gömülü bir Google Haritalar widget’ı, hareket halindeyken gezinmeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiğinden, hareket halindeyken gezinen müşteriler için de önemlidir.

Adım 4: Bir Logoya Karar Verme

Logonuzun renkleri, yazı tipi ve stili web sitenizin tasarımını etkileyecektir. Bunun nedeni, logonuz ile web sayfalarınız arasında tutarlı bir temayı istiyorsunuz.

Zaten çevrimdışı dünyada kullandığınız bir logo varsa, o zaman mükemmel. Dijital dosyayı bulun veya web sitenizde kullanmak için yüksek çözünürlüklü bir tarama oluşturun. Henüz bir logonuz yoksa veya mevcut tasarımınızdan yükseltmek istiyorsanız, bir tane oluşturmak için üç temel yol vardır:

Kendiniz Yapın: Kendi logonuzu oluşturmanıza izin verecek bir dizi logo tasarım yazılımı vardır. Çekici bir logo oluşturmanın kolay bir yolunu istiyorsanız, Markaları Tercüme etmenizi öneririz . Logonuzu oluşturduktan sonra, sezonluk logolar, markalı sosyal medya gönderileri, marka açılış sayfaları ve daha fazlası dahil olmak üzere markalama araçlarına abone olabilir ve bunlara erişebilirsiniz. Ücretsiz olarak deneyebilirsiniz ve hoşunuza giden bir tasarım bulursanız, 2,99 $ ‘a kadar indirebilirsiniz.

Fiverr.com’u kullanın: Fiverr.com , sadece 5 dolarlık logolar dahil olmak üzere projeler yapmak isteyen tüm servis sağlayıcılarla size uyan bir sitedir. 5 $ seçeneğini kullanırsanız, logonuzu almak için birkaç hafta beklemeniz gerekecektir. Yaklaşık 20 $ için, genellikle aynı hafta alabilirsiniz. Beğendiğiniz bir portföyü olan bir tasarımcı bulursanız, bu para için kolayca en iyi seçenek.
99Designs.com’u kullanın: 99Designs.com , birden fazla tasarımcının logo ve diğer tasarım işleriniz için yarıştığı yarışmalar düzenler . Bu mükemmel bir seçenektir çünkü birçok farklı profesyonel ve yaratıcı tasarımı göreceksiniz (Fit Small Business’taki logomuzu nasıl bulduk!), Ancak sadece seçtiğiniz yeri seçtiğiniz için ödeyin. 99 tasarımcının fiyatı kaç tasarımcının rekabet etmek istediğine ve bu tasarımcıların kalitesine bağlı olarak 299 ila 799 dolar arasında değişiyor.

Adım 5: Web Sitenizi Tasarlayın

Artık küçük işletme web siteniz için tüm parçalara sahip olduğunuza göre, hepsini hep birlikte güzel görünümlü bir web sitesine koyma zamanı.

Web sitenize ulaştıktan sonra kalmamaya veya ayrılmaya karar vermek için 3 saniyeden daha kısa bir süreyi alması gösterildi, bu nedenle iyi bir ilk izlenim oluşturmanız şart. Web sitenizin kullanıcıların ilgisini sürdürmesini sağlamak için birkaç ipucu:

Net bir gezinme sağlayın – Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların işletmenizle ilgili neler olduğunu ve ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bilgi edinmek, fiyatlandırma bulmak ve bir temsilci ile iletişime geçmek için anında neler olduğunu öğrenmek istersiniz. Siteniz açık değilse, insanlar hayal kırıklığına uğrayacak ve çıkış yapacaktır.
Harekete geçirici mesaj düğmelerini kullan – Net eylemlerle düğmeleri uygulamak hemen kullanıcının gözünü çeker. Bu, kişinin arzu ettiğiniz işlemi yapmasına yardımcı olmanıza yardımcı olur.
Sitenizin hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olun – İnsanlar sabırsızdır ve siteniz yüklenemeyecek kadar uzun bir süre alırsa, insanlar pes eder ve başka bir yere bakar. Bluehost gibi web host sağlayıcınızın hızlı yükleme sürelerine sahip olduğundan emin olun .
Minimal tutun – Tasarım ile aşırıya kaçmayın ve kesinlikle her kare inç bilgi veya tasarım ile örtmek gibi hissetmiyorum. Beyaz alan arkadaşın. Görünümü en aza indirerek, insanların gerçekten dikkat etmesini istediğiniz şeylere dikkat çekebilirsiniz.

Küçük İşletme Web Sitenizi Oluşturmak için Profesyonel Kiralama
Bir web sitesi oluşturmak için zamanınız yoksa veya benzersiz bir tasarım istiyorsanız, bir uzman işe almak için birkaç farklı yol var.

Upwork Üzerinde Tasarımcı (50- $ 300)
Basit bir web sitesi (metin, fotoğraf, video, e-posta yakalama formları, çevrimiçi mağaza vb.) Arıyorsanız , onu Weebly gibi bir web oluşturucuyla tasarlayacak birini bulmalısınız . UpWork gibi serbest web siteleri , sitenizi saatte 10 – 20 dolar civarında tasarlayacak kullanıcılara sahip.

99Designs ile Profesyonel Tasarımcıyı ($ 1,000 – $ 4,000) Kiralama
WordPress’te gelişmiş bir web sitesi oluşturmak ve mevcut şablonlardan hiçbirini memnun etmemek ya da birini özelleştirmek için gerekli becerilere sahip değilseniz, bir tasarımcıyı işe almak başka bir seçenektir.

99Designs.com tarafından tasarlanan bir logoyu elde edebileceğiniz gibi, bu site üzerinden tasarladığınız web sitenizin tamamını da alabilirsiniz. Konsept aynıdır: Aradığınızı kısaca belirtin ve 20’den 60’a kadar olan tasarımlara geri dönün. Yalnızca seçtiğiniz tasarım için ödeme yaparsınız ve hangi pakete bağlı olarak fiyatın 599 $ ile 1,599 $ arasında değişmektedir. Biz kendi web sitemiz için FitSmallBusiness.com’da 99 tasarımını kullandık – bu yüzden bir 99designs web sitesinin bir örneğini görmek istiyorsanız, birine bakıyorsunuz!

Kazanan tasarımı seçtikten sonra, web siteniz için tasarımı kodlamak için birini bulmanız gerekir. 99 tasarımın sizin için yapabilecek ve 99 tasarımdan şablonlarla çalışma deneyimi olan kodlama iş ortaklarına sahiptir. Tipik olarak 1 duyarlı sayfa kodlama maliyeti (mobilde de çalışan bir sayfa) 300 $ ‘dır ve her bir iç sayfa (ana sayfa dışındaki tüm sayfalar) yaklaşık 150 ABD dolarıdır.

Bir profesyonel web sitenizi oluşturduğunda söz konusu olan maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizin maliyetlerine ilişkin tüm kılavuzumuzu inceleyin .

Alt çizgi

Küçük bir işletme web sitesi oluşturmak için, şimdiye kadar en az pahalı ve çok yönlü seçenek Bluehost’u kullanmaktır . Sadece 2,95 $ / ay için bir alan adı, profesyonel WordPress web sitesi ve iş e-posta hesapları alabilirsiniz.

Daha basit ve daha hızlı bir çözüm arayanlar Weebly’yi düşünmelidir . Hala 12 $ / ay olan çok iyi bir fiyatla (alan ve e-posta dahil değildir) Weebly size bir web sitesi tasarlamak ve özenli müşteri desteği sunmak için harika bir kullanıcı dostu sistem sunar.